Inbound recruitment alebo Naučte sa priťahovať kandidátov

Nájsť v dnešnej dobe dostatok kvalitných ľudí sa môže na prvý pohľad zdať ako nadľudská úloha. Nasledujúce mesiace pravdepodobne prinesú mierne ochladenie pracovného trhu, nové pozície medzi zamestnávateľmi nebudú už rásť tak prudko ako v posledných rokoch a situácia sa trochu upokojí. Ak sa vám ale kandidáti posledné roky moc nehlásili a to spomalenie trhu netrpezlivo očakávate s tým, že to bude ten moment, kedy kandidáti začnú znovu do vašej firmy prúdiť, budete sklamaní.

 

Ak ste totiž za posledné tri roky nezmenili spôsob uvažovania nad náborom a neaktualizovali svoje HR stratégie, je pravdepodobné, že sa trh posunul bez toho, aby ste ho boli schopní nasledovať. Len si predstavte, čo všetko sa za posledné tri roky udialo z hľadiska vývoja ekonomiky, zamestnanosti, technológií, dát a sociálnych sietí a ako ste všetky tieto zmeny zohľadnili v náborovom pláne vašej firmy. Zmenilo sa nielen správanie kandidátov, ale aj spôsob ich uvažovania nad pracovnými pozíciami a výberom nového zamestnávateľa. Je teda pravdepodobné, že ani ochladenie trhu vás nezachráni, pretože kandidáti sa presunuli inam, komunikujú na iných platformách a prácu si hľadajú cez iné zdroje.

Neveríte? Ako je teda možné, že niektoré firmy v SR nemajú s nábormi problém a kandidáti sa im hlásia sami vo vysokom počte a dobrej kvalite?

Ten rozlišovací prvok je dobre nastavený a fungujúci Inbound recruitment. Že ste o Inbound recruitmente ešte nepočuli? Všeobecne z hľadiska náboru rozlišujeme Inbound a Outbound recruitment. Inbound znamená, že kandidáti chodia za vami sami a definuje aktivity, ktoré firma vyvíja, aby kandidátov lákala, priťahovala a aby kandidáti práve pre túto firmu chceli pracovať. Pri outbound recruitmentu idete naopak vy za kandidátmi a snažíte sa ich so svojou ponukou osloviť ako napríklad pri sourcingu.

Inými slovami, ak máte dobre vybudovaný a fungujúci Inbound recruitment, oveľa menej sa nadriete pre to, aby ste svoje pozície obsadili, lebo kandidáti vás ako zamestnávateľa sledujú a majú záujem o prácu u vás. Na trhu je stále veľa firiem, ktoré nástup Inbound recruitmentu nezachytili a práve preto sme sa rozhodli, že sa tejto téme detailnejšie budeme venovať na EVOLVE! Masterclass, každoročnom praktickom recruiterském tréningu, ktorý sa bude tento rok konať v Brne a ako školiteľ sa na neho pripojí skúsený odborník, Bill Boorman z Veľkej Británie.

Bill patrí medzi hlavné osobnosti svetového recruitmentu, každý rok pomáha popredným značkám po celom svete nastavovať náborové stratégie a do ČR privezie tréning, ktorý zostavil priamo pre nás.

Bill vám vysvetlí, ako sa zmenilo správanie kandidátov na trhu, ako sa zmenili ich návyky a čo to pre vás ako zamestnávateľa znamená. Naučí vás pracovať s najnovšími aplikáciami, ktoré vám umožnia správanie kandidátov lepšie monitorovať a porozumieť mu, ale zároveň vám aj umožní komunikovať na rovnakej platforme, na ktorú sa kandidáti presunuli. Ponoríte sa do toho, ako budovať kariérne stránky, aké informácie musia obsahovať a ako optimálne zabezpečiť náborový zážitok pre kandidátov. Naučíte sa obsah nielen správne prezentovať, ale zároveň ho tvoriť. Bill vás zasvätí do oblasti Storytelling, aktuálne najefektívnejšej metódy, ako dostať váš obsah ku kandidátom. Nakoniec si vyskúšate, ako všetky tieto oblasti prakticky spojiť, aby tvorili harmonický celok, ktorý dokáže nielen zaujať kandidátovu pozornosť, ale tiež ho prinútiť k tomu, aby sa vám ozval.

Bill privezie prípadové štúdie z celého sveta, takže sa budete môcť inšpirovať od popredných svetových značiek, ktoré sa na Inbound recruitment zameriavajú už dlho. Všetko si budete môcť na mieste vyskúšať tak, aby ste nadobudnuté vedomosti mohli hneď nasledujúci deň preniesť do svojej práce. Tréning nie je určený len recruiterom, ale všetkým z HR, marketingu alebo sourcingu a profitovať z neho môžu všetci manažéri, ktorí k sebe naberajú kolegov do tímu. Poznačte si do svojho kalendára 10.4.2019, hotel Barceló v Brne a pre ďalšie informácie navštívte stránku www.evolvemasterclass.com. Ak navyše pri objednávke zadáte kód „digitalbill“, ušetríte 1000 Kč z ceny vstupenky. Budeme sa na vás tešiť!

 

Autor: Michal Toman, Engage Advisory 

Momentálne pre túto spoločnosť niesú žiadne hodnotenia