Rozhovor s Veronikou Parákovou – Od zamestnaneckých prieskumov ku Employer Brandingu

Môžete sa čitateľom predstaviť a prezradiť prečo ste sa rozhodli založiť firmu, ktorá pomáha iným firmám merať spokojnosť ich zamestnancov?

Většinu své pracovní kariéry jsem pracovala v HR, a setkávala jsem se s lidmi, kteří nebyli spokojeni v práci, nebo uvažovali o změně, anebo si už práci hledali. Což mi nepřišlo jako nejlepší krok, spíš jsem si uvědomovala, že ve firmách chybí zpětná vazba. Na druhou stranu, většina firem chce vypadat jako dobrý zaměstnavatel, prezentovat se v nejlepším světle, ale aby to bylo opravdu autentické, dobrá pověst firmy musí vycházet od jejích lidí. Doporučení táhnou.

A tak vznikl Splendid JOB, projekt, který pomáhá firmách ke spokojeným zaměstnancům a s budováním značky dobrého zaměstnavatele.

Chceme, aby lidé byli v práci šťastní a angažovaní, chceme, aby se firmy snažily být dobrými zaměstnavateli, a chceme zviditelnit právě ty firmy, které se o to už snaží, aby mohli být inspirací pro ostatní společnosti.

Ako pomáhajú Vaše zamestnanecké prieskumy pri budovani Employer brandingu?

Pomocí firemního vysvědčení (FV). Jde o unikátní způsob, jak prezentovat, co si ve firmě lidé chválí a s čím jsou spokojení. Uvědomujeme si, že ten nejlepší Employer Branding zajistí zaměstnanci, a náš projekt zároveň zajišťuje autenticitu a nezaujatost.

Firemní vysvědčení můžete firma použít pouze pro interní účely při náboru, odpíchnout se od výsledku pro následující období a srovnání v čase, a nebo se s ním rovnou blýsknout. Budeme je postupně vystavovat na portálu Splendid JOB.

Jaké vysvědčení dostala od svých zaměstnanců tato firma?

Ktoré sú podľa Vás kľúčové oblasti, aby boli zamestnanci angažovaní a spokojní v práci?

Tuto otázku krásně vystihuje článek na našem blogu, 3 důvody proč vám zaměstnanci odejdou. Nejzásadnější je ale hlavně pravidelný a konstruktivní oboustranný feedback. Nejvíc si lidé cení pochvaly a uznání. Je to víc než zvýšení platu. Další oblastí je pak možnost rozvoje. Na pracovní trh nastupující generace Z považuje toto kritérium za rozhodující. Důležitý je i samotný smysl práce, ztotožnění se s firemními hodnotami, a komunikace dovnitř firmy.

Čo oceňujú firmy najviac pri spolupráci so Splendid JOB?

Nejvíc si cení toho, že z reportu i vysvědčení vyplývají konkrétní a uchopitelné výsledky a doporučení, se kterými se dá dále pracovat. Líbí se jim taky to, že můžou firemní vysvědčení využívat pro účely hiringu nových lidí. V neposlední řadě náš individuální přístup, včetně možnosti úprav dotazníku dle jejich potřeb a celkový proces a průběžná komunikace.

Aké trendy v meraní zamestnaneckej spokojnosti a budovaní angažovanosti môžu podľa Vás firmy očakávať v krátkej budúcnosti?

Zmínila bych, že ne všude si uvědomují, že je vůbec potřeba měřit spokojenost zaměstnanců. Budoucnost pak vidím v pravidelné (v kratším horizontu než půl roku) zpětné vazbě pomocí tomu určených aplikací, ideálně gamifikovanou formou, která pomůže i s angažovaností. S tímto vývojem počítáme i ve Splendid JOB.

Na záver, aký je Váš obľúbený citát?

Nevybavuji si teď nějaký konkrétní, ale nedávno jsem si zapsala: Courage is feeling fear, not getting rid of fear, and taking action in the face of fear.  A nebo: You are never too old to set another goal or to dream a new dream.

Momentálne pre túto spoločnosť niesú žiadne hodnotenia